Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Rokietnicka Wierzba 2018

Utworzono dnia 06.01.2019

Wielkie wyróżnienie za wielką pracę dla Sztabu WOŚP Rokietnica- Rokietnica Wierzba 2018.  Wyróżnienie przyznane za zaangażowenie, determinację i bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

 

czytaj dalej na temat: Rokietnicka Wierzba 2018

Czas radości i spełniania marzeń.

Utworzono dnia 03.01.2019

Szanowni Państwo – DZIĘKUJEMY! A doprawdy jest za co! Za otwarte serca, za empatię, zaangażowanie i kreatywność, za spełnianie marzeń tych dużych i tych maleńkich. Dziękujemy, że po raz kolejny otworzyliśmy nasze serca na potrzeby tych, którzy tego naprawdę potrzebują, czyli dzieci. Zorganizowana przez nas akcja przygotowania paczek dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach okazała się sukcesem i jest to sukces nie byle jaki. W dniu 13 grudnia każde dziecko zostało obdarowane wymarzonymi prezentami. Nie ma słów, które byłyby w stanie opisać ich radość i szczęście malują się na ich twarzach. Jednak jest jedno słowo, które raz jeszcze przekazujemy na ręce tych, którzy byli św. Mikołajami dla tych dzieci – DZIĘKUJEMY!

Musimy również pamiętać o dobrym sercu Pana Kierowcy, który musiał kilkakrotnie pokonać trasę z prezentami Rokietnica-Szamotuły.

 

Słowa podziękowania wraz z życzeniami na pięknie wykonanych własnoręcznie kartkach od dzieci można przeczytać w Szkole Podstawowej w Rokietnicy budynek C wejście główne.

 

Małgorzata Dubas

Sylwia Łukaszczuk

czytaj dalej na temat: Czas radości i spełniania marzeń.

Spotkanie nt zanieczyszczeń powietrza

Utworzono dnia 10.12.2018
Zapraszamy na warsztaty informacyjne o zanieczyszczeniu powietrza w dniu 13.12.2019 o godzinie 17.00 w holu budynku A Naszej Szkoły. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://rokietnica.pl/kalendarium/warsztaty-informacyjne-o-zanieczyszczeniu-powietrza/
czytaj dalej na temat: Spotkanie nt zanieczyszczeń powietrza

Festiwal Młodego Widza Ale Kino

Utworzono dnia 07.12.2018

Dnia 5.12.2018 klasy 5abcefg, wzięły udział w Festiwalu Młodego Widza Ale Kino. Obejrzeliśmy wspaniały film „Hej, Sokoły” o rywalizacji w turnieju piłki nożnej na Islandii, bohaterami byli nasi rówieśnicy , którzy podczas turnieju dowiedzieli  się o problemie kolegi z drużyny przeciwnej i ..... żeby się dowiedzieć co było dalej i kto wygrał turniej polecamy obejrzeć film. Po filmie wzięliśmy udział w spotkaniu z panem scenarzystą Gunnarem Helgasonem , któremu mogliśmy zadać pytania i dowiedzieć się jak powstawał film. Później odbył się konkurs piłkarski i wygraliśmy piłkę z autografami piłkarzy młodzików Lecha Poznań. Koniecznie musimy i polecamy wziąć udział w festiwalu w przyszłym roku .

 

 
czytaj dalej na temat: Festiwal Młodego Widza Ale Kino

Ho ho ho ho- mikołajki w naszej szkole

Utworzono dnia 07.12.2018

Z okazji mikołajek 7 grudnia członkowie samorządu szkolnego wcielili się w rolę pomocników świętego Mikołaja i rozdawali uczniom kl.4-3 Gim słodkości. Oczywiście jak to z Mikołajem bywa na prezent trzeba było zasłużyć. Nasi uczniowie musili wykazać się umiejętnościami wokalnymi, aby zdobyć słodki upominek.

Podczas dużych przerw uczniowie wraz z samorządem szkolnym przygotowywali również łańcuch, który już iedługo ozdobi nasze szkolne drzewko.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich prezentów.

czytaj dalej na temat: Ho ho ho ho- mikołajki w naszej szkole

Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Utworzono dnia 03.12.2018

KONKURS WOJEWÓDZKI Z MATEMATYKI

W dniu 29 listopada  2018 r. (czwartek) o godz. 14.00  w naszej szkole został przeprowadzony stopień rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz dla uczniów dotychczasowych gimnazjów
i klas dotychczasowych gimnazjów.

Gościliśmy 49 uczniów gimnazjum i 34 uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Młodzi pasjonaci matematyki na rozwiązanie zadań mieli 90 minut. Do stopnia wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, który otrzymali na stopniu rejonowym minimum 42 na 50 możliwych do zdobycia punktów (tj. 84%).

 

WGLĄD DO PRAC

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona (do 15 minut).

 

Zgłoszenia do wglądu do prac przyjmowane są pod numerem telefonu 601-662-109, w godzinach 7:30 – 15:00

czytaj dalej na temat: Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

Utworzono dnia 02.12.2018

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W najbliższych dniach dla uczniów klas trzecich gimnazjum odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny:

4 grudnia (wtorek) - część humanistyczna
      § z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
      § z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

5 grudnia (środa) - część matematyczno-przyrodnicza
      § z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
      § z zakresu matematyki – godz. 11:00

6 grudnia (czwartek) - język obcy nowożytny
      § na poziomie podstawowym – godz. 9:00
      § na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

 

Zbiórka uczniów klas gimnazjalnych o godzinie 8:30 pod wyznaczoną salą. Po upływie czasu przeznaczonego na egzamin uczniowie idą do domu. W tych dniach obowiązuje ich strój galowy. 

 

Dla uczniów szkoły podstawowej lekcje obywają się bez zmian.

Św. Marcin w międzynarodowym wydaniu

Utworzono dnia 27.11.2018

Goście z programu Erasmus+ z wizytą w Rokietnicy

Św. Marcin w międzynarodowym wydaniu

 

Od pierwszego września 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy realizuje w kooperacji z pięcioma europejskimi szkołami projekt Traditions and modern 

technology. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem projektu jest partner węgierski, a nadrzędnym celem podjętej współpracy jest poznawanie tradycji poszczególnych krajów, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Wizyta w Polsce była trzecim spotkaniem projektowym. Wcześniej odbyły się już wyjazdy do Finlandii oraz na Węgry. Każda z wizyt studyjnych obejmuje mobilność dwóch nauczycieli oraz dwóch uczniów z danego kraju. W terminie 10-15 listopada 2018 gościliśmy w szkole 22 osoby. Opiekunowie znaleźli zakwaterowanie w hotelu, natomiast dzieci ugoszczone zostały przez polskie rodziny.

Tematem przewodnim spotkania w Polsce była postać Świętego Marcina oraz sposoby celebrowania tego dania w Finlandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Estonii, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. Przygodę z polskością i lokalnymi tradycjami rozpoczęliśmy w niedzielę od świętowania wraz z poznaniakami imienin ulicy Św. Marcin. Gości urzekła atmosfera miejsca, jak również sam korowód ze św. Marcinem w roli głównej. Wszystkim smakowały również wyśmienite rogale. Pełni pozytywnej energii wkroczyliśmy w nowy tydzień, który miał przynieść jeszcze większą ilość wrażeń i atrakcji.

 

czytaj dalej na temat: Św. Marcin w międzynarodowym wydaniu

Próbny egzamin ósmoklasisty

Utworzono dnia 26.11.2018

W ciągu trzech następnych dni,27-29 listopada, odbęda się w naszej szkole próbne egzaminy ósmoklasisty.

Uczniowie klas ósmych spotykają się codziennie o godzinie 8.15, po upływie czasu przeznczonego na egzamin uczniowie idą do domu.

Ucznów klas ósmych obowiązuje strój galowy. 

Każdy uczeń obowiązkowo przynosi ze sobą czarny długopis, a na egzamin z matematyki dodatkowo linijkę.

 

Dla pozostałych uczniów lekcje obywają się bez zmian.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 678

W poprzednim tygodniu: 337

W tym miesiącu: 1451

W poprzednim miesiącu: 691

Wszystkich: 13766