Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

AKTUALNOŚCI, strona 5:

"Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych"

Utworzono dnia 02.04.2019

"Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych"

     W czasie kiedy wokół nas przyroda budzi się do życia, nabieramy chęci do wszelkich zmian związanych z naszym sposobem bycia, zachowaniem, wyglądem .Nie możemy jednak pominąć wpojonych w nas wcześniej ZASAD DOBREGO WYCHOWANIA, które towarzyszą nam już od najwcześniejszych lat życia- stanowią one bowiem element wychowania każdego człowieka.

     O dobrych manierach przypomniała  nam Pani Ania J., która w dniach  od 18  do 20 marca gościła w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy . Programem zostały objęte wszystkie klasy pierwsze i jedna druga.

    Zajęcia te stały się  niezwykłą przygodą, na którą zaprosił uczniów, wół Hektor oraz jego przyjaciele- bohaterowie książeczki "Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych".

czytaj dalej na temat: "Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych"

Półfinały powiatu w piłce nożnej

Utworzono dnia 31.03.2019

Sportowych sukcesów ciąg dalszy. Wspaniałych wyników biegaczom pozazdroscili piłkarze i wygrali swój półfinał powiatu. Wyższość musiały uznać drużyny z Pobiedzisk, Puszczykowa i Murowanej Gosliny. Gratulujemy! Za tydzień jedziemy na finały. Szkołę reprezentowali: Remigiusz Arcimowicz, Jakub Napierała, Mateusz Ciszewski, Mikołaj Just, Szymon Waszyński, Bartosz Janiszewski, Hubert Curyk, Kacper Kamiński, Maciej Wieczorek i Daniel Boryczka. Opiekę nad naszymi Piłkarzami sprawowali w tym dniu nauczyciele wychowania fizycznego - Panowie Mateusz Bronikowski i Arkadiusz Szymczak.

czytaj dalej na temat: Półfinały powiatu w piłce nożnej

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

Utworzono dnia 31.03.2019

28 marca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły po wspaniałej, sportowej walce zajęła wysokie lokaty! 

czytaj dalej na temat: Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

„Zielona Gęś” na języku polskim

Utworzono dnia 31.03.2019

„Zielona Gęś” na języku polskim

 

6 marca klasa 6e wzięła udział w projekcie teatralnym i na lekcji języka polskiego odegrała krótkie scenki z teatrzyku Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.  Wszyscy idealnie nauczyli się swoich ról i wspaniale je zaprezentowali. Widownia była wniebowzięta!  Ironia zawitała w naszej szkole.

                 

czytaj dalej na temat: „Zielona Gęś” na języku polskim

DBI u „starszaków”

Utworzono dnia 21.03.2019

DBI u „starszaków”- czyli Dzień Bezpiecznego Internetu

w klasach V – VIII SP oraz III gimnazjum

 

W lutym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Punkt kulminacyjny obchodów przypadł na dzień 25 lutego. W tym czasie wśród uczniów klas 5-8 SP oraz gimnazjalnych pojawiła się maskotka DBI, w postaci przyjaznego smartfonika, która dzieliła się z uczniami ulotkami informacyjnymi na temat bezpiecznego korzystania z platform internetowych. Można było również zrobić sobie ‘’selfika’’ z pomarańczowo-niebieską maskotką, czy też po prostu potowarzyszyć jej w spacerze po szkolnym terenie Dodatkowo, można się było zapoznać z podstawowymi zasadami bezpiecznego surfowania w Internecie oraz z objawami nadużywania mediów cyfrowych z plakatów, które zdobiły drzwi sal lekcyjnych. Jednocześnie, w czasie dużych przerw, każdy uczeń mógł nucić piosenkę pt. „Przytul hejtera”, której teledysk wyświetlano w holu głównym szkoły.

 

czytaj dalej na temat: DBI u „starszaków”

Wizyta w Auchan

Utworzono dnia 13.03.2019

Dnia 21 lutego 2019 r. wybraliśmy się do hipermarketu Auchan w Swadzimiu nie na zakupy, ale po to, aby poznać pracę cukiernika i piekarza od „kuchni”.   Po krótkiej rozmowie z kierownikiem cukierni, udaliśmy się na dział produkcji. Tam zostaliśmy wyposażeni w papierowe czapki, fartuszki i gumowe rękawiczki. Panie pracujące na tym dziale, zapoznały nas z zasadami bezpieczeństwa i higieny oraz pracą i etapami powstawania tortów, różnego rodzaju ciast i słodkich wypieków. Następnie sami przystąpiliśmy do pracy. Każdy z nas otrzymał przygotowane wcześniej tarty. Według własnej wyobraźni i pomysłu udekorował ciasto świeżymi owocami. Po tym była krótka przerwa na degustację słodkich wyrobów. Z wielkim apetytem zajadaliśmy pyszne ciasta i ciasteczka. Kolejnym etapem wizyty, była dekoracja tortów. Tym razem pracowaliśmy w czterech grupach. Wynikiem naszej pracy w zespołach, były pięknie przystrojone torty świeżymi, kolorowymi owocami. Jeden
z nich dostaliśmy w nagrodę za wspaniałą pracę.

 

czytaj dalej na temat: Wizyta w Auchan

Wycieczka do Mniszek

Utworzono dnia 13.03.2019

21 lutego klasa 1b i 2g uczestniczyła w wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.  Na miejscu zwiedzaliśmy zabytkowe budynki folwarczne, w których oglądaliśmy ginące zawody – kowal, bednarz, szewc, garncarz, wikliniarz, pszczelarz. Zobaczyliśmy też dawną szkołę, skład kolonialny, czy nieużywane już dzisiaj sprzęty gospodarstwa domowego. Dodatkowo ośrodek w jednym z budynków prezentuje przyrodę Doliny Kamionki.

 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Mniszek

Prelekcja i wystawa nt. Powstania Wielkopolskiego

Utworzono dnia 13.03.2019

W dniu 11marca 2019r. w budynku A Szkoły Podstawowej w Rokietnicy odbyła się prelekcja p. dr Elżbiety Mania z Muzeum Narodowego w Poznaniu dotycząca setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wykład połączony był z pokazem slajdów przedstawiających unikalne fotografie z czasów Powstania. Uczniowie klas V-VIII i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania wielu ciekawych informacji z tamtego okresu.

 

czytaj dalej na temat: Prelekcja i wystawa nt. Powstania Wielkopolskiego

VII C i Aleksander Fredro

Utworzono dnia 11.03.2019

Będąc pod wrażeniem „Zemsty” – naszej lektury obowiązkowej postanowiliśmy, wraz z naszą wychowawczynią, udać się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl z prawdziwego zdarzenia. Zapowiadało się nie tylko znakomite kulturalne popołudnie, ale także frajda z jazdy pociągiem w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy.

W skupieniu, ale i rozbawieniu śledziliśmy losy bohaterów komedii, konfrontując ze znajomością treści dzieła Aleksandra Fredry. W drodze powrotnej rozmawialiśmy nie tylko o udanej  adaptacji dramatu, ale również cieszyliśmy się ze znakomicie spędzonego popołudnia.

                                       

Uczniowie VII C SP Rokietnica

czytaj dalej na temat: VII C i Aleksander Fredro

Rekolekcje szkolne 2019

Utworzono dnia 05.03.2019

Poniżej plan tegorocznych rekolekcji szkolnych:

Plan rekolekcji szkolnych  11 – 13 marca 2019r.

Poniedziałek

Klasy

Kościół

ROS

Szkoła

I-IV

10.oo – 11.oo

8.oo -9.5o

 

---------------------

V- VI

8.oo – 8.5o

10.oo -11.oo (koncert + świadectwa)

9.oo – 9.50

(Prelekcja „Powstanie Wielkopolskie”)

VII- GM

12.1o -13.oo

10.oo -11.oo

(koncert + świadectwa)

11.10-12.oo

(Prelekcja „Powstanie Wielkopolskie”)

 

Wtorek

Klasy

Kościół

Szkoła

I – IV

 

10.oo -11.oo

Podgrupa 1:  8.oo -9.50

Podgrupa 2:  9.50- zbiórka, przejście do kościoła

i 11.1o -12.50w szkole

V – VI

11.10 -12.00

9.oo -11.oo

( Film w wyznaczonych salach)

VII - GM

8.oo -8.50

9.oo – 11.oo (Hol budynku A: świadectwo małżeństwa, film „Paweł Apostoł Chrystusa”)

 

Środa

Klasy

Kościół- Msza św.

Szkoła

I -IV

8.oo – 9.oo

9.10 -11.oo

Kl. I- III budynek C i D

Kl. IV budynek B

 

V - VI

    

   10.oo -11.oo    

8.oo -9.5o(hol budynku A : świadectwa: cyberprzemoc…)

VII -GM

11.1o -13.oo (hol budynku A : świadectwa: cyberprzemoc…)

 

czytaj dalej na temat: Rekolekcje szkolne 2019

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 254

W poprzednim tygodniu: 514

W tym miesiącu: 1348

W poprzednim miesiącu: 3634

Wszystkich: 19974