Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych!

Utworzono dnia 05.06.2019

Zbliża się koniec roku szkolnego i tym samym nadchodzi czas podsumowań.

W tym roku szkolnym wielu uczniów podjęło się wyzwania jakim były konkursy wojewódzkie. Kilku z nich przeszło etap szkolny kwalifikując się do etapu rejonowego. Niektórym z nich niewiele zabrakło, aby znaleźć się w etapie wojewódzkim. Są tacy uczniowie, którzy byli bardzo blisko uzyskania tytułu LAUREATA.

 

czytaj dalej na temat: Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych!

Jak nie czytam jak czytam

Utworzono dnia 29.05.2019

DO WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POWIEDZIEĆ:

CZYTAM!

Spotykamy się na boisku sportowym
przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy
i przedszkolem Bajeczka.
Zabieramy ze sobą książkę i dobry humor.

W razie niepogody przynosimy parasole.

Spotkanie ma charakter piknikowy. Zamierzeniem akcji jest zgromadzenie jak największej liczby osób w jednym miejscu, o tej samej godzinie w całej Polsce, by pokazać, że CZYTAMY. Każdy poświęca na czytanie w jednym miejscu tyle czasu ile może lub chceJ

Spotkanie zostanie udokumentowane i zarejestrowane na stronie www.czytamy.org

czytaj dalej na temat: Jak nie czytam jak czytam

Rokickie warszTATY

Utworzono dnia 24.05.2019

Innowacyjne warsztaty dla ojców!!!

08 czerwca Szkoła Podstawowa w Rokietnicy zaprasza na innowacyjne wydarzenie dla mężczyzn. WarszaTaty „Bliżej - Pełna Łączność”, to ciekawe, nowatorsko zaplanowane warsztaty dla ojców, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.  

W czasie warsztatów uczestnik lepiej pozna swoje mocne i słabe strony; nauczy się wdrażać w życie cztery podstawy dobrego ojcostwa; uzyska od innych ojców informację zwrotną; odkryje tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem; pozna praktyczne metody budowy planu działania.

Więcej informacji i zapisy https://tato.net/wydarzenia/rokietnica/ lub przez dziennik Librus - Iwona Dobrzyńska

08.06.2019 (sobota) 9.00-18.00 koszt 25 zł (w cenie warsztaty, materiały dla uczestników, ciepły posiłek) SP w Rokietnicy

czytaj dalej na temat: Rokickie warszTATY

SEI KEIN FROSCH VII edycja międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego

Utworzono dnia 16.05.2019

8 maja w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Rokietnicy odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego, tegoroczna edycja zatytułowana była: Sei kein Frosch, dotyczyła przysłów, idiomów i powiedzeń, które zawierają nazwy zwierząt. Organizacja konkursów międzyszkolnych, to tradycja zapoczątkowana w Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy i kontynuowana po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową. Od 2015 międzyszkolny konkurs języka niemieckiego objęty jest Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica, a gmina jest sponsorem głównym nagród. Od siedmiu lat przy organizacji konkursu współpracujemy również z wydawnictwem Klett, które dba o promocję medialną tegoż wydarzenia.

czytaj dalej na temat: SEI KEIN FROSCH VII edycja międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego

Klasa 4d jedzie na wycieczkę

Utworzono dnia 09.05.2019

Właśnie zaczęliśmy w szkole sezon zielonych szkół. Zapraszamy jeszcze do cofnięcia się  nieco w czasie i zobaczmy jak na marcowej wycieczce bawiła się klasa 4d.
​__________________________________________________________________________________________________________________________________________

„Proszę Pani! Kiedy pojedziemy na wycieczkę?” – pytanie które padało z ust uczniów od dłuższego czasu zaczynało mnie już męczyć. Do tego – każde zebranie z rodzicami – to samo „A może by tak jakaś wycieczka? W razie potrzeby pomożemy.” A ja się ciągle wahałam – klasa 4 – czy moi uczniowie potrafią się właściwie zachować poza szkołą: w autobusie, w obcym miejscu, na ulicy? W końcu się poddałam -  „Dobrze.  Jedziemy.” Tylko dokąd? Kino? Może nie koniecznie – komputery, telewizory, telefony – chyba wszyscy mają aż nadto „ruchomych obrazków”. Mój wybór padł na Centrum Edukacyjne „Łamigłówka” w Suchym Lesie. Przejrzałam ulotkę: najpierw wprowadzenie przez specjalistę w tematykę zajęć – ja wybrałam „Lustrzane odbicia” – a później – muzeum – nie, plac zabaw – też nie. Później magiczne miejsce w którym można zobaczyć, dotknąć, pobawić się matematyką, przyrodą, fizyką, a przede wszystkim logicznym myśleniem. 

czytaj dalej na temat: Klasa 4d jedzie na wycieczkę

Zajęcia od 29.04.2019

Utworzono dnia 28.04.2019

Szanowni Państwo,

informuję, że decyzją ZNP akcja strajkowa w naszej placówce zostaje od jutra bezterminowo zawieszona.

W związku z tym od dnia 29.04. 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy pracuje zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
2 maja (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Jednocześnie pragniemy bardzo serdecznie podziękować za okazywane, w tym niełatwym dla wszystkich czasie, wsparcie i zrozumienie.

Z poważaniem Dyrekcja szkoły

czytaj dalej na temat: Zajęcia od 29.04.2019

Organizacja pracy szkół i przedszkoli w związku ze strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty w dniach 8 i 9 kwietnia 2019

Utworzono dnia 05.04.2019

Szanowni Rodzice,

w związku z akcją strajkową, która ma rozpocząć się w poniedziałek 8 kwietnia 2019r. i objąć na terenie Gminy Rokietnica ponad 99% nauczycieli i pracowników oświaty, mając na względzie troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, przy znacznie ograniczonych możliwościach zapewnienia im opieki w placówkach objętych strajkiem, prosimy o pozostawienie dzieci w domu.

Jeżeli nie będzie to możliwe władze Gminy Rokietnica wraz z dyrektorami szkół i placówek oświatowych proponują w dniu 8 i 9 kwietnia 2019 r.:

w przypadku szkół podstawowych:

  • dla klas I – III: zajęcia w świetlicach szkół w Mrowinie, Napachaniu i Rokietnicy w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;

  • dla uczniów od IV klasy: zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali ROS w Rokietnicy w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;

  • dla uczniów klas I-III zajęcia w Bibliotece i GOK w Rokietnicy w godzinach od 8.00 do 13.00 bez posiłków;

w przypadku przedszkoli:

  1. Przedszkole „Bajeczka” w Rokietnicy:

z uwagi na planowany strajk 100% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 50 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

  1. Przedszkole Napachanie:

z uwagi na planowany strajk 99% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 25 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

  1. Przedszkole Mrowino:

z uwagi na planowany strajk 99% pracowników dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 25 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

Oddział w Cerekwicy będzie nieczynny.

W przypadku kontynuacji akcji strajkowej w kolejnych dniach, o organizacji placówek oświatowych oraz wszelkich niezbędnych szczegółach dotyczących pracy szkół i placówek oświatowych będziemy informować przez dzienniki elektroniczne, na stronach internetowych szkół oraz na stronie internetowej Gminy Rokietnica www.rokietnica.pl.

 

Rekrutacja do klasy pierwszej

Utworzono dnia 04.04.2019

 

INFORMUJEMY, ŻE WSZYTKIE DZIECI, KTÓRE PRZESZŁY PROCES REKRUTACJI

DO KLASY 1

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

ZOSTAŁY PRZYJĘTE

 

LISTY KLAS ZOSTANĄ WYWIESZONE W OSTATNIM TYGODNIU SIERPNIA

Słowa mają moc- konkurs

Utworzono dnia 04.04.2019

Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa.

Juan Luis Vives

Wypowiadane słowa mają wielką, sprawczą. To one budują bliskość, przełamują lęk, nieśmiałość i pielęgnują uczucia. Potrafią doprowadzić do szczęścia, ale też do wielkiego cierpienia. Słów nie powinno rzucać się na wiatr. W wielu sytuacjach mają większą siłę niż czyn.

Sztuka porozumiewania się jest podstawową umiejętnością życiową. Tę sztukę może opanować każdy. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób MY komunikujemy się z innymi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy podjęli się trudnego zadania w opracowaniu hasła SŁOWA MAJĄ MOC i wzięli udział w konkursie polonistyczno – informatycznym. Niezmiernie cieszymy się, że tylu uczniów zdecydowało się wysłać nam swoje prace. Dziękujemy za pomysły, które do nas spłynęły i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Każda prezentacja dostarczyła nam wielu refleksji. Laureatami konkursu zostali:

Klasy I-III

I miejsce: Michalina Przystup (2g) i Hanna Jeżewicz (3c)

Klasy IV-VI
I miejsce - Kacper i Oskar Mastalerz( 5b)

II miejsce - Antoni Stasiak (4a)
III miejsce - Jakub Protasewicz( 5b)

Poniżej zamieszczone zostały fragmenty prac.

 

 

czytaj dalej na temat: Słowa mają moc- konkurs

Komunikat Dyrektora Szkoły ws. planowanego strajku

Utworzono dnia 02.04.2019

Szanowni Państwo,
w związku z przygotowywaną przez ZNP akcją strajkową, przewidzianą od 8 kwietnia br., informujemy, że w Szkole Podstawowej w Rokietnicy w referendum strajkowym udział wzięło 91,7% wszystkich uprawnionych pracowników, z czego 97,7% opowiedziało się za udziałem w strajku. Jednocześnie informujemy, że czekamy na rezultaty rozmów na szczeblu państwowym, o których będziemy Państwa na bieżąco informować. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że od dnia 8 kwietnia br. w naszej placówce zajęcia się nie odbędą. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość oraz zapewnienie w czasie strajku opieki swoim dzieciom we własnym zakresie.
Z poważaniem
Dyrekcja szkoły

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 254

W poprzednim tygodniu: 514

W tym miesiącu: 1348

W poprzednim miesiącu: 3634

Wszystkich: 19974