eMOCja - moduł 3

Utworzono dnia 26.04.2021

MOCne wyzwanie - przyjęte do realizacji. 3 moduł wyznaczył nam nowe zadania. Mierzyliśmy się z MOCĄ słów. Choć nie potrafimy czarować, (a przynajmniej tak nam się wydawało) to już wiemy jaką magię kryją w sobie “zwykłe” słowa i gesty.

W lutym sprawdzaliśmy czy na pewno słowa mają taką magiczną moc, że mogą dotkliwie zranić na dłuugi czas? Bo o tym, że mogą wywołać uśmiech na twarzy to wiedzieliśmy. Można by powiedzieć, że to były zajęcia dla niedowiarków. Każdy z nas na własne oczy zobaczył, jak zwyczajny słoik z ryżem tulony i traktowany z troską odwdzięcza się, a co się dzieje, gdy taki sam słoiczek z ryżem jest obsypywany “kolczastymi” słowami, niechętnym spojrzeniem. Ten eksperyment zapadnie nam w pamięci na zawsze. Ludwiczek Grażynka , Dobrze Źle , Joa-him  Balbinka chętnie zagoszczą w Twoim domu, żebyś i Ty mógł się przekonać jaką siłę mają Twoje słowa.

A ponad to warto się przytulać - zobaczcie co odkrył Miś Detektyw w tym czasie, (na tropie) my wyruszyliśmy jego śladem. Od dziś naszymi atutami są MOCne słowa i przytulasy! Klasa 4F wszystkim rozdaje ciepłe i puchate, które jak sami się przekonaliśmy zawsze dotrze do celu, jeśli włożymy odrobinkę wysiłku. Nasze ciepłe i puchate dotarło do nas mimo zamkniętej szkoły i wcale nie przez łącza cyfrowe – p. Joanno dziękujemy!!!

Ciepłe i puchate niejedno ma imię! Tobie puchate i mnie puchate, mnie puchate i Tobie...

Autor: koordynator projektu w kl.4-8 Iwona Dobrzyńska

Realizacja: Joanna Kriger- Bronowicka, klasa 4f