Rokietnicki Dzień Kariery

Utworzono dnia 28.03.2023

Rokietnicki Dzień Kariery

W tym roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy, pierwszy dzień wiosny witaliśmy w szczególny sposób. Nasi siódmo i ósmoklasiści mogli bowiem wziąć udział w specjalnie dedykowanym dla nich evencie o nazwie “Rokietnicki Dzień Kariery”.

21-go marca, zaproszeni przez nas goście, do których należeli przedstawiciele różnych zawodów, uczelni, kół naukowych i szkół ponadpodstawowych, dzielili się z uczniami naszych najstarszych klas swoim doświadczeniem zawodowym oraz ścieżką kariery, która do niego prowadziła.  Jednocześnie uczniowie, którzy stoją obecnie na progu podjęcia decyzji o swojej przyszłości zawodowej, mogli zapoznać się z ofertą i możliwościami lokalnego rynku pracy (gminy Rokietnica i okolic).

Kogo zatem gościliśmy w naszych szkolnych progach? Do zaproszonych osób należeli: przedstawiciele Urzędu Gminy w Rokietnicy, przedstawiciele wydziału geologii, fizyki i psychologii UAM w Poznaniu, realizatorzy dźwięku (SKNA Sonic), przedstawiciele Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, specjaliści do spraw kreowania wizerunku i marketingu, księgowa, pielęgniarka, biotechnolog, nauczyciele (w tym akademiccy), przedstawiciele branży noclegowej (firma Magnes z Rokietnicy), przedstawiciele wydziału wzornictwa, architekci, przedstawiciele OSP w Rokietnicy, przedstawiciele firmy Symbol zajmującej się obróbką tworzyw sztucznych i metali (z Bytkowa), przedstawiciele drukarni etykiet i opakowań giętkich Natalii z Rokietnicy, filolodzy niderlandzcy i angielscy, przedstawiciele Centrum Kształcenia Ustawicznego w Poznaniu, a także przedstawiciele Katedry Turystyki i Rekreacji AWF. Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą edukacyjną zaprzyjaźnionych szkół średnich - Zespołu Szkół im. J. W.  Zamoyskich w Rokietnicy, Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu.

Warsztaty, pogadanki, prezentacje – nasi goście starali się w jak najbardziej dostępny i przyjazny dla młodzieży sposób przekazać informacje na temat prezentowanych przez siebie zawodów.

Mamy nadzieję, że Rokietnicki Dzień Kariery pomoże naszym siódmo i ósmoklasistom rozwiać wątpliwości dotyczące ich przyszłości zawodowej, a także że przybliży ich do stawiania sobie nowych celów oraz do walki o swoje marzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć na dole strony.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym gościom i - pełni nadziei i pozytywnej energii - zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.

Marta Maklakiewicz

RDK 2023

Utworzono dnia 28.03.2023, 13:59

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.