FONOLANDIA

Pedagog szkolny mgr Ilona Głyda oraz psycholog szkolny mgr Ewa Potoczak – Łoś będą realizować na terenie szkoły kompleksowy program edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych FONOLANDIA dla uczniów klas I-III.

To pierwszy w  Polsce tak kompleksowy program stworzony na podstawie najnowszych wyników badań dotyczących fonoholizmu, nadużywania smartfonów i cyberprzemocy. Przygotowany przez ekspertów z zakresu odpowiedzialnego używania nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych oraz nauczycieli praktyków.

Poszczególne tematy ułożone są w 3 bloki tematyczne: Dom, Szkoła i Przestrzeń publiczna. Każde spotkanie poświęcone będzie innym zagadnieniom, krok po kroku wprowadzającym w kwestie związane z używaniem mediów cyfrowych. Podczas poszczególnych zajęć dzieci uczą się , czym są media cyfrowe i urządzenia mobilne oraz jak z nich odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać, poznają również skutki nadużywania telefonów komórkowych. smartfonów, tabletów czy komputerów.

W tym roku szkolnym zostały stworzone dwie grupy a zajęcia prowadzone będą w Pracowni Psychologiczno – Pedagogicznej „Emotek” -  parter budynek C.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.