eMOCja - moduł 4

Utworzono dnia 26.04.2021

Empatia ma moc!

Tematem kolejnego modułu w naszej przygodzie eMOCja była EMPATIA.

Dowiedzieliśmy się, że mamy wpływ na to czy empatia, z którą się rodzimy pozostaje na tym samym poziomie, czy się zwiększa. Zrozumieliśmy, dlaczego patrząc na smutną osobę nam też robi się smutno i dlaczego radość udziela się wszystkim dookoła.

Kiedy innym ludziom okazujemy empatię, oznacza to, że na chwilę stawiamy się w ich sytuacji, tak jakbyśmy na chwilę patrzyli na świat przez ich okulary czy wchodzili w ich buty. Wtedy nie myślimy o sobie, jak my byśmy się zachowali, co w tej sytuacji byśmy powiedzieli, ale jak może widzieć tą sytuację właśnie ta osoba. I wtedy wszystko nabiera innego znaczenia. Od dziś towarzyszy nam motto: Bo ja zawsze wchodzę w cudze buty. I myślę, co by było, gdybym to ja znalazła/znalazł się w takiej sytuacji. Emocje można nie tylko zobaczyć, ale można je nawet usłyszeć, jeśli tylko chcemy. Empatia jest w każdym z nas!

Empatia niejedno ma imię zwłaszcza, gdy ukryje się w butach uczniów 4F - zdjęcia poniżej :)

A Wy jesteście ciekawi, gdzie kryje się empatia? Zobaczcie sami Gdzie kryje się empatia?

Autor: koordynator projektu w kl.4-8 Iwona Dobrzyńska

Realizacja: Joanna Kriger- Bronowicka, klasa 4f