Warsztaty na temat niepełnosprawności

Utworzono dnia 05.12.2019

18 listopada 2019 r. odbył się pierwszy warsztat na temat niepełnosprawności z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego. Składał się on z dwóch części, teoretycznej, w której trener, p. Ryszard Michalski przybliżył uczestniczkom, na czym polega niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje, a także zwrócił uwagę na problemy, z jakimi muszą radzić sobie każdego dnia osoby na wózku. Uczennice mogły się o tym przekonać w części praktycznej, w której poruszały się na wózku po szkolnych korytarzach, zarówno w roli osoby niepełnosprawnej, jak i jej opiekuna. Było to dla nich wielkie wyzwanie, a jednocześnie lekcja pokory i empatii. Warsztaty te z pewnością uwrażliwiły ich na problem niepełnosprawności, a także przyniosły refleksję nad postrzeganiem takich osób w społeczeństwie.

Niepełnosprawność - warsztaty teoretyczno-praktyczne

Utworzono dnia 05.12.2019, 00:16

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.