Prelekcja i wystawa nt. Powstania Wielkopolskiego

Utworzono dnia 13.03.2019

W dniu 11marca 2019r. w budynku A Szkoły Podstawowej w Rokietnicy odbyła się prelekcja p. dr Elżbiety Mania z Muzeum Narodowego w Poznaniu dotycząca setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wykład połączony był z pokazem slajdów przedstawiających unikalne fotografie z czasów Powstania. Uczniowie klas V-VIII i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania wielu ciekawych informacji z tamtego okresu.

W nawiązaniu do prelekcji, w bibliotece budynku A można obejrzeć wystawę pt. „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości”,  udostępnioną naszym uczniom przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Wystawę można obejrzeć do wtorku, 19 marca w godz. 8.00-14.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do obejrzenia wystawy również uczniów klas 0-4.

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

A. Koźlak
Bibliotekarz szkolny