Poznański Turniej Programistyczny - finał

Utworzono dnia 18.03.2024
Dnia 18 marca zakończyliśmy zmagania w Poznańskim Turnieju Programistycznym. Do finału zakwalifikowało się 6 zespołów z powiatu poznańskiego - aż 4 były z Naszej Szkoły! Przez 3 godziny nasi młodzi programiści toczyli zacięty bój z bardzo trudnymi zadaniami (w tym jedno z poziomu maturalnego). Klawisze stukały do samego końca - i udało się!

Dwa zespoły znalazły się na podium i dzięki temu już w klasie siódmej uczniowie zarobili punkty wykorzystywane w naborze do szkoły średniej! Pół roku pracy na kółku programistycznym z P. Walewskim i ogromna praca wykonana w domu - i mamy efekty!

Laureaci II miejsca - Bartek i Filip
Laureaci III miejsca - Tymon i Ksawery
Ogromne brawa dla reszty startujących: Oli, Ady, Wojtka i Marka, zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Dziękujemy Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu za świetnie zorganizowane zmagania, do zobaczenia w przyszłym roku! Wrócimy mocniejsi!

Nikodem Walewski
opiekun koła programistycznego