DBI u „starszaków”

Utworzono dnia 21.03.2019

DBI u „starszaków”- czyli Dzień Bezpiecznego Internetu

w klasach V – VIII SP oraz III gimnazjum

W lutym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Punkt kulminacyjny obchodów przypadł na dzień 25 lutego. W tym czasie wśród uczniów klas 5-8 SP oraz gimnazjalnych pojawiła się maskotka DBI, w postaci przyjaznego smartfonika, która dzieliła się z uczniami ulotkami informacyjnymi na temat bezpiecznego korzystania z platform internetowych. Można było również zrobić sobie ‘’selfika’’ z pomarańczowo-niebieską maskotką, czy też po prostu potowarzyszyć jej w spacerze po szkolnym terenie Dodatkowo, można się było zapoznać z podstawowymi zasadami bezpiecznego surfowania w Internecie oraz z objawami nadużywania mediów cyfrowych z plakatów, które zdobiły drzwi sal lekcyjnych. Jednocześnie, w czasie dużych przerw, każdy uczeń mógł nucić piosenkę pt. „Przytul hejtera”, której teledysk wyświetlano w holu głównym szkoły.

W okresie od 25 do 29 lutego, na platformie internetowej www.quiznetic.com można było sprawdzić  poziom swojej wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!!!

Gościnnie przyjechał również do nas pan Policjant, który przeprowadził w wybranych klasach zajęcia z zakresu „Odpowiedzialności prawnej w sieci”, a także wystąpił na forum naszej społeczności uczniowskiej z wykładem na temat cyberprzemocy.

Działania DBI przekroczyły także próg naszej Szkoły! Dzięki bowiem owocnej współpracy z naszymi wuefistami, nasz przyjazny smartfonik mógł również kibicować wszystkim drużynom biorącym udział w Igrzyskach Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej. Informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci dotarły zatem również do Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu oraz do Zespołu Szkół w Luboniu.

Dodatkowo, do promowania bezpiecznego Internetu zaprosiliśmy także Urząd Gminy Rokietnica, OPS oraz Bibliotekę Gminną.

DZIAŁALIŚMY RAZEM!!!

Za co serdecznie wam dziękujemy

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!