Pomaganie= działanie

Utworzono dnia 12.11.2021

Wymagane są jedynie serce gotowe do pomagania, zapał i uśmiech.

Dnia 8.11.21r odbyło się spotkanie uczniów klas 8  z niezwykłymi gośćmi koordynatorem wolontariuszy szkolnych  Magdą Szczepaniak i gościem specjalnym Franciszkiem Szkudelskim,  (którego babcia uczyła w naszej szkole) dzisiaj studentem Uniwersytetu Medycznego i wolontariuszem.

Zapoznaliśmy młodzież z ideą wolontariatu.

Naszym celem jest rozwój i uwrażliwianie dzieci oraz młodzieży, poprzez prezentowanie wzorców zachowania opartych na współodczuwaniu, dostrzeganiu i nie pozostawaniu obojętnym oraz podejmowaniu działań.
Podczas spotkania pokazaliśmy  przykłady jak można dzielić się sobą, czasem, podążając za ideą wolontariatu bezinteresownie ofiarowując swoje talenty na rzecz drugiego człowieka i czerpać z tego niezwykłą radość oraz satysfakcję. Spotkanie w szkole może stać się początkiem niezwykłej przygody i współpracy z Motylim Wolontariatem, działającym wokół i na rzecz Hospicjum Palium.

koordynator wolontariatu szkolnego Jolanta Nowacka