„Zielona Gęś” na języku polskim

Utworzono dnia 31.03.2019

„Zielona Gęś” na języku polskim

6 marca klasa 6e wzięła udział w projekcie teatralnym i na lekcji języka polskiego odegrała krótkie scenki z teatrzyku Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Wszyscy idealnie nauczyli się swoich ról i wspaniale je zaprezentowali. Widownia była wniebowzięta!  Ironia zawitała w naszej szkole. Każda, nawet ta najdrobniejsza rola, zapadła głęboko w pamięć. W kilkuosobowych zespołach klasa wykonała doskonałą robotę.

Jako pierwsza na scenie zawitała grupa, która pokazała nam jakie konsekwencje wynikają z przeklinania. Aktorów trafiał szlag i trzaskały w nich pioruny. Przedstawienie było dopracowane w każdym calu.

Kolejna grupa przedstawiła sztukę chrapania siedmiu śpiących braci. Aktorzy nawiązali niezwykły kontakt z widownią rzucając w nią różnymi przedmiotami - cóż za intrygujący pomysł!

Na koniec poznaliśmy Gżegżółkę w roli trębacza, wymownie milczącą… Wieżę Mariacką oraz zażenowany występami kukułki Kraków.

Klasa 6e bardzo dobrze przygotowała się pod względem technicznym jak i artystycznym (co potwierdził nasz nauczyciel pan Michał Piszora). Wszyscy uważają, że wykonali kawał, nie powiedziałabym dobrej, ale doskonałej roboty. Z niecierpliwością czekamy na więcej „Zielonej Gęsi” w naszej szkole.

Mam nadzieję, że będziecie mogli wszyscy to zobaczyć.

Wiktoria Szułczyńska