ZBIÓRKA OKULARÓW

Utworzono dnia 09.10.2019

... bo pomaganie mamy we krwi...

Zanim wakacje dobiegły końca, już było wiadomo, że nowy rok szkolny przywita nas pięknym  wydarzeniem charytatywnym
Odpowiadając na apel Fundacji OKULUS PLUS, przyłączyliśmy się do akcji Okuliści dla Afryki. Całe przedsięwzięcie miało jeden cel: zbiórkę okularów (zarówno korekcyjnych, jak
i przeciwsłonecznych). Wysiłek w zaangażowanie się polegał na tym, aby zrobić przegląd
w domowych zakamarkach i zbędne już drugie oczy przynieść do szkoły. Wszystkie zebrane okulary zostały spakowane i przekazane do Salonu Optycznego Emmetropia na osiedlu Kalinowym, w którym dzięki dobrej woli optometrysty, pana Wojciecha Kidy wszystkie okulary zostały sprawdzone pod kątem mocy oka prawego i lewego. Pracy było bardzo dużo, gdyż udało nam się zebrać prawie 130 par okularów korekcyjnych i ponad 70 przeciwsłonecznych. Prawda, że te liczby robią imponujące wrażenie? Najważniejsze jest jednak to, jak wielu osobom dzięki tej zbiórce faktycznie pomożemy.
Mówi się, że nie warto popadać w rutynę, jednak w tym przypadku tendencja do pomagania jako sztampowa niech tkwi w nas jak najdłużej. Motywacją zaś niech będzie altruizm przed doszukiwaniem się indywidualnej korzyści. DZIĘKUJEMY!

Sylwia Łukaszczuk
Małgorzata Dubas