Wizyta w Auchan

Utworzono dnia 13.03.2019

Dnia 21 lutego 2019 r. wybraliśmy się do hipermarketu Auchan w Swadzimiu nie na zakupy, ale po to, aby poznać pracę cukiernika i piekarza od „kuchni”. Po krótkiej rozmowie z kierownikiem cukierni, udaliśmy się na dział produkcji. Tam zostaliśmy wyposażeni w papierowe czapki, fartuszki i gumowe rękawiczki. Panie pracujące na tym dziale, zapoznały nas z zasadami bezpieczeństwa i higieny oraz pracą i etapami powstawania tortów, różnego rodzaju ciast i słodkich wypieków. Następnie sami przystąpiliśmy do pracy. Każdy z nas otrzymał przygotowane wcześniej tarty. Według własnej wyobraźni i pomysłu udekorował ciasto świeżymi owocami. Po tym była krótka przerwa na degustację słodkich wyrobów. Z wielkim apetytem zajadaliśmy pyszne ciasta i ciasteczka. Kolejnym etapem wizyty, była dekoracja tortów. Tym razem pracowaliśmy w czterech grupach. Wynikiem naszej pracy w zespołach, były pięknie przystrojone torty świeżymi, kolorowymi owocami. Jeden z nich dostaliśmy w nagrodę za wspaniałą pracę.

Po wizycie w cukierni , udaliśmy się na dział piekarniczy. Tam zapoznaliśmy się z pracą piekarza. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób powstają chleby, bułeczki, bagietki. Obserwowaliśmy pracę urządzeń do wyrabiania ciasta drożdżowego, wykrawania bułeczek, pracę pieców elektrycznych do wypieków chleba ( i nie tylko), oraz zasady działania wagi elektronicznej. Na tym dziale również musieliśmy zachować ostrożność i bezpieczeństwo.

Na zakończenie wizyty w Auchan, otrzymaliśmy słodkości w postaci tortu i samodzielnie wykonanych tart. Z wielkimi wrażeniami i zadowoleniem wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Wychowawczyni
Katarzyna Krawiec