Webinarium pt. Etiopia-jaka jest?

Utworzono dnia 09.05.2021

Dnia 06.05.2021 roku z inicjatywy nauczyciela geografii chętni uczniowie klas szóstych i ósmych wzięli udział w webinarium pt. Etiopia-jaka jest? Spotkanie poprowadził: dr hab. Tomasz Karasiewicz, prof. UMK, geograf, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania naukowe są związane z paleogeografią późnego glacjału i holocenu, a także z geochemią i antropopresją. Poza pracą naukową pasjonuje się podróżami, fotografią i sportem. Lubi odwiedzać miejsca, gdzie występują aktywne wulkany.

Program webinarium zawierał: podstawowe informacje geograficzne o Etiopii, zarys historii Etiopii i współczesne wydarzenia, informacje dotyczące stolicy kraju, Wyżyny Abisyńskiej i gór Semien (krajobrazy, ludzie, zabytki), Kotliny Danakilskiej (jedno z najbardziej gorących miejsc na Ziemi).

Uczniowie uczestniczący w wykładzie napisali sprawozdania z tego spotkania.