Uczniowie z klas 7a, 8f i 3e na wycieczce w Berlinie

Utworzono dnia 05.11.2018

W piątek 26.10.2018 roku odbyła się wycieczka do Berlina, stolicy Niemiec. Towarzyszyły nam p. wicedyrektor Elżbieta Fudala,

p. Beata Jagodzińska, p. Żaneta Przebierała
i p. Katarzyna Trojan. Gdy dotarliśmy na miejsce, zaczęliśmy zwiedzanie od Muru Berlińskiego. W drodze do kolejnego punktu wycieczki zatrzymało nas czerwone światło, w tym samym czasie na przejściu dla pieszych cyrkowcy prezentowali swoje umiejętności. Wysiedliśmy z autokaru w pobliżu słynnego Alexanderplatz. Zobaczyliśmy z bliska wieżę telewizyjną – najwyższą budowlę w Berlinie, która ma 368 m wysokości. Następnie zatrzymaliśmy się przy fontannie Neptuna symbolizującej cztery rzeki Wisłę, Odrę, Łabę oraz Ren. Po pamiątkowych zdjęciach przy fontannie, znalazła się chwila na kupienie pamiątek. Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie Placu Republiki oraz wejście do gmachu Reichstagu, gdzie mogliśmy ze szklanej kopuły oglądać wspaniałą panoramę miasta.

W drodze na posiłek zahaczyliśmy o Bramę Brandenburską i Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Ostatnim etapem podróży po ciepłym posiłku było zwiedzanie Deutsches Technikmuseum.  W drodze powrotnej mieliśmy okazję podziwiać uroki oświetlonego miasta wieczorem. W autokarze wzięliśmy udział w quizie wiedzy o Berlinie. Najlepsi okazali się Jan Łuczka z klasy 8f, Aleksander Pejka i Zofia Przybylska z klasy 7a i Szymon Czyżewski
z klasy 8f.

Tekst: Julia Koźlak, Joanna Ozdowska i Maja Ratajczak z klasy 7a

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.