Tydzień Zdrowia Psychicznego - One more time!

Utworzono dnia 29.11.2020

Tydzień Zdrowia Psychicznego - One more time!

W dniach 19 do 23 października po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego, dla którego inspiracją był obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Oto, co udało nam się razem zrobić

W klasach 1-3 w pokoju nauczycielskim powstał “Kącik dobrych myśli”, gdzie każdy mógł podzielić się swoim mottem życiowym lub dobrym słowem na flipcharcie. Nauczyciele w trakcie zajęć z uczniami mieli możliwość poruszania tematyki związanej z treningiem uważności, relaksacją czy emocjami. Pani psycholog wraz z wychowawcami wybranych klas przeprowadziła również warsztaty o emocjach u dzieci.

Z kolei na blogu emotekrokietnica.blogspot.com powstał artykuł, w którym każdy mógł znaleźć inspiracje do zadbania o swoje zdrowie psychiczne w domu.

Klasy 4-8 miały natomiast okazję zapoznawać się na korytarzach naszej szkoły z różnorodnymi “Uważnostkami”, czyli sposobami pozwalającymi nam na chwilę wytchnienia i relaksu w codziennej gonitwie, a także na skupieniu się na chwili obecnej – tu i teraz – bez uciekania w przeszłość lub zamartwiania się o przyszłość.

Dodatkowo, nasi uczniowie mogli również zagłosować online na najciekawszą uważnostkę roku 2020 - zwycięzcami zostały:

Zachęcamy do wypróbowania - to naprawdę działa!

Nauczyciele klas 4-8 mieli również okazję przeprowadzić z uczniami w trakcie zajęć lekcyjnych krótkie treningi uważności, takie jak “Spokój i uważność żabki” czy “Trening spaghetti”. Okazuje się bowiem, iż regularne stosowanie tego typu relaksacji poprawia koncentrację i pamięć, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na efektywność nauki.

Na stronie internetowej szkoły pojawiły się także artykuły dotyczące skutków spożywania używek w postaci energetyków - “Energetyki a zdrowie dzieci – alarmujemy" oraz e-papierosów - “E-papierosy bez tajemnic”. Należy bowiem pamiętać, iż dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego bardzo ważne jest zadbanie o swoje ciało.

Cieszymy się, że ponownie mogliśmy zadbać razem z Wami o nasze zdrowie i samopoczucie psychiczne.

Dziękujemy!

Zespół ds. Pomocy psychologiczno-pedagogicznej