Szkolna Kasa Oszczędzania - Załóż konto - warto!

Utworzono dnia 27.05.2021

Szkolna Kasa Oszczędzania - Załóż konto - warto!

Skąd biorą się pieniądze? Jak je oszczędzać? Jak działa internetowe konto bankowe?

Te i wiele innych pytań zadają sobie dzieci.  Gdzie szukać na nie odpowiedzi?

Zapraszamy do SKO działającej w Szkole Podstawowej w Rokietnicy.  To bezpieczny, zrozumiały i atrakcyjny  serwis internetowy. Przeznaczony    dla uczniów od 5 do 13 roku życia. Dzięki udziałowi w  programie edukacji finansowej dziecko ma szansę na opanowanie umiejętności zarządzania swoim budżetem i oszczędzania pieniędzy. Ciekawy serwis internetowy z Kubą Pieniążkiem i Żyrafką Lokatką, pozwala na nabycie umiejętności korzystania z konta bankowego poprzez Internet. Dzięki SKO dzieci nie tylko poznają wartość pieniądza, lecz także uczą się oszczędzania i rozsądnego gospodarowania swoimi środkami, co przyda się im  w dorosłym życiu.

W tym roku „PKO Bank Polski, po raz pierwszy w 86-letniej historii programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności uruchomił internetowy „Test wiedzy SKO”. Dzieci oraz dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie: finansów, zarządzania własnym budżetem, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia i odżywiania, niemarnowania żywności oraz cyberbezpieczeństwa”(PKO BP). Przekonało się o tym ponad 200 uczestników z naszej szkoły, którzy wykonali test.  Za udział serdecznie dziękujemy.

O naszych działaniach piszemy na Szkolnych Blogach –Rokietniczanie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia  bloga i zagłosowania na nas!

Jeżeli chcesz założyć konto SKO serdecznie zapraszamy już dziś!

Opiekunowie SKO

SP w Rokietnicy

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.