,,Szkoła naszych rodziców i dziadków “

Utworzono dnia 04.11.2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas od 4 do 8 obchodzili Święto Edukacji Narodowej i Dzień Patrona biorąc udział w projekcie pt. „Szkoła naszych dziadków i rodziców“.

Założeniem projektu było przekazanie wiedzy na temat historii polskiej szkoły oraz wiedzy na temat historii szkoły w Rokietnicy, a także zapoznanie uczniów z różnymi typami źródeł historycznych.

Uczniowie przygotowali się do realizacji projektu poprzez wcześniejszy wywiad ze swoimi dziadkami i rodzicami, od których dowiedzieli się jak wyglądała szkoła za ich czasów.

Obejrzenie wielu źródeł informacji, w tym prezentacji multimedialnej obrazującej historię szkoły w Rokietnicy, a także filmów ukazujących historię szkoły w Rokietnicy z uwzględnieniem gimnazjum oraz praca z tekstem źródłowym, dostarczyły uczniom cennej wiedzy na temat naszej szkoły. Uczniowie wskazywali te aspekty życia szkoły z czasów PRl-u, które z chęcią powitaliby współcześnie, jak również takie, na które by się nie zamienili.

Nauczycielom, zwłaszcza tym, którzy byli uczniami Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Rokietnicy, wspomniane wyżej materiały przysporzyły wielu wzruszeń.

Na podsumowanie projektu uczniowie wykonali plakaty przedstawiające szkołę dziadków i rodziców oraz szkołę w czasach współczesnych. Plakaty zostały wywieszone w widocznych miejscach szkoły i nadal przyciągają uwagę zawartymi w nich treściami. Efekty pracy uczniów widoczne są na zdjęciach.

Zespół przyrodniczy

Dzień Nauczyciela 2021

Utworzono dnia 04.11.2021, 20:06

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.