Spotkanie uczniów z Panią dr Joanną Jaworską

Spotkanie uczniów klasy 4g i 4a SP Rokietnica

z Panią dr Joanną Jaworską pracownikiem naukowym

Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

W ramach lekcji przyrody w maju klasy 4a i 4g odbyły się dwa spotkania zorganizowane online z pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. A. Mickiewicz  dr J. Jaworską. Uczniowie uzyskali sporo informacji o minerałach na Ziemi, ich budowie, miejscu występowania, wykorzystaniu. Mogli podziwiać realne okazy.

Na drugim spotkaniu uczniowie pochwalili się swoimi skałami i minerałami przywiezionymi z rodzinnych wypraw. Opowiedzieli o tym, co wiedzą na ich temat i oczywiście również uzyskali  dodatkowe, cenne informacje od Pani doktor.  Dyskutowano także o znaczeniu minerałów w życiu człowieka i powiązaniu zodiakalnym.

Mamy nadzieję, że szybko uda nam się spotkać z Panią w realnym świecie w Muzeum Skał i Minerałów na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w uniwersytetu poznańskiego.

Serdecznie dziękujemy za możliwość poszerzenia swojej przyrodniczej wiedzy.

Paulina

,,Mi się bardzo podobało to, że dowiedziałam się, że sól ma wiele kolorów i podziwiałam wiele minerałów.”

Filip

,,Na spotkaniu z panią od minerałów najbardziej podobało mi się to, że mogłem dowiedzieć się więcej o moich kamieniach. Mogłem również zobaczyć kamienie innych osób.”

Jakub

,, Ze spotkania podobało mi się w sumie wszystko, ale najbardziej podobały mi się kamienie, ponieważ były bardzo fajne .”

Wiktoria S.

,,Mi najbardziej podobało się jak wszyscy mogliśmy pokazywać skały i minerały.”

Wiktoria B.

,,Moim zdaniem spotkanie z dr J. Jaworską było bardzo fajne i interesujące. Bardzo podobała mi się możliwość opowiedzenia o swoich minerałach zodiakalnych. Dzięki lekcji dowiedziałam się że, bursztyn to nie jest minerał.”

Michalina

,,Było bardzo fajnie. Pani ciekawie opowiadała o minerałach. Ciekawa była również prezentacja, pod czas której Pani Joanna dokładnie i zrozumiale o nich opowiadała. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy na temat minerałów. Chętnie odwiedzę muzeum i wysłucham kolejnych wykładów.”