Słowa mają moc- konkurs

Utworzono dnia 04.04.2019

Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa.

Juan Luis Vives

Wypowiadane słowa mają wielką, sprawczą. To one budują bliskość, przełamują lęk, nieśmiałość i pielęgnują uczucia. Potrafią doprowadzić do szczęścia, ale też do wielkiego cierpienia. Słów nie powinno rzucać się na wiatr. W wielu sytuacjach mają większą siłę niż czyn.

Sztuka porozumiewania się jest podstawową umiejętnością życiową. Tę sztukę może opanować każdy. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób MY komunikujemy się z innymi.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy podjęli się trudnego zadania w opracowaniu hasła SŁOWA MAJĄ MOC i wzięli udział w konkursie polonistyczno – informatycznym. Niezmiernie cieszymy się, że tylu uczniów zdecydowało się wysłać nam swoje prace. Dziękujemy za pomysły, które do nas spłynęły i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Każda prezentacja dostarczyła nam wielu refleksji. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Michalina Przystup (2g) i Hanna Jeżewicz (3c)

Klasy IV-VI
I miejsce - Kacper i Oskar Mastalerz( 5b)

II miejsce - Antoni Stasiak (4a)
III miejsce - Jakub Protasewicz( 5b)

Poniżej zamieszczone zostały fragmenty prac.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.