Utworzono dnia 15.06.2021

Pszczoły na słonecznikach

W tym roku szkolnym powstały dodatkowe zajęcia techniczno- ekologiczne. Powstała również ich nazwa: „Pszczoły na słonecznikach”. Głównym celem zajęć było zadbanie o tych najmniejszych, czyli o owady. Celami szczegółowymi, którymi się kierowaliśmy to:

-  Konstruowanie wiedzy z zakresu przyrody ożywionej i nieożywionej. Rozumienie zjawiska przyczynowości w przyrodzie. Kształtowanie zachowań i rozwijanie świadomości ekologicznej. Rozpoznawanie zależności i przejmowanie odpowiedzialności za naturę. Budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej. Poznawanie, rozumienie i wykorzystanie osiągnięć nauki i techniki.

Pomimo przeciwności tego roku projekt udało się zrealizować w 100 %.

Dzieci z klas 6 stanęły na wysokości zadania: posadziły i posiały słoneczniki różnych odmian oraz dzięki pomocy pana stolarza Krzysztofa Sierżanta z Rokietnicy ( za co BARDZO DZIĘKUJEMY) zbudowały i wyposażyły domek dla owadów. Dalsze prace trwają.

Zachęcamy również wszystkich do zapoznania się z akcją Urzędu Gminy w Rokietnicy „Posadź na swoim” gdzie głównym celem jest dbanie o szeroko pojętą przyrodę w naszym miejscu zamieszkania. Mamy również nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłym roku podejmą współpracę właśnie z tym projektem.

Odbywały się również lekcje  online, które dały nam możliwość zapoznania się jak wyglądają ule, pszczoła miodna i co tak naprawdę te pszczoły robią w tym ulu. A dzieje się naprawdę dużo. W styczniu odbył się V Ogólnopolski Konkurs „ Bliżej pszczół” organizowany przez KUL w Lublinie. Do finału dostała się Dominika, uczennica 7 klasy, która w etapie końcowym zdobyła wyróżnienie. Podczas zajęć z techniki klasy 5 i 6 zadbały również o poidełka dla owadów.

Jest to bardzo ważny element podczas zbliżających się upałów.

Tak, to był intensywny rok. Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za chęci, zaangażowanie i przemiłą współpracę.

Joanna Kriger- Bronowicka

Utworzono dnia 15.06.2021, 12:25