Piękna nasza Polska cała...

Utworzono dnia 18.06.2019

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas piątych po raz pierwszy brali udział w projekcie geograficznym.

Nadrzędnym celem było pogłębienie informacji na temat głównych pasów rzeźby w Polsce:  pobrzeży, pojezierzy, nizin środkowopolskich, wyżyn, kotlin podkarpackich oraz gór - Sudetów i Karpat. Każdej klasie przydzielony został jeden pas rzeźby, następnie uczniowie musieli przygotować w dowolnej formie informacje o ciekawych ich zdaniem miejscach, które warto w danym pasie zobaczyć. Kolejny krok to prezentacja prac pozostałym uczniom klas piątych.

Z przygotowanych prac powstała w naszej szkole edukacyjna tablica, dzięki której członkowie społeczności szkolnej mogą wiele dowiedzieć się o urokliwych miejscach naszej ojczyzny. Dodatkowo autorzy niektórych prac wykazali się dużą kreatywnością :)

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie przydzieloną tematyką, zatem łatwiej było im przyswoić część wymagań edukacyjnych z nowego dla nich przedmiotu, jakim jest geografia.                    (AD)

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.