Narodowe Święto Niepodległości w naszej Szkole

Utworzono dnia 16.11.2021

Narodowe Święto Niepodległości w naszej Szkole

9 i 10 listopada odbyły się w naszej Szkole Akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w ramach którego obchodziliśmy już 103. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Specjalne święto również i w tym roku wymagało specjalnej oprawy oraz pewnych zmian organizacyjnych ze względu na ograniczenia pandemiczne.

Stąd 9 listopada Uczennice i Uczniowie klas 1h, 2e i 3h obejrzeli na żywo występ swoich starszych kolegów i koleżanek z klas 7a i 7g, podczas którego mogli posłuchać opowieści wiekowego dziadka, który swojej zabieganej rodzinie tłumaczył, dlaczego nigdy nie możemy zapomnieć o naszych przodkach, walczących o Niepodległość.

10 listopada Uczennice i Uczniowie klas 7g, 7a, 7b i 8c obejrzeli występ swoich kolegów i koleżanek z klas 7a i 7g, którzy (tym razem w zmienionym składzie), przedstawiali z perspektywy wielopokoleniowej rodziny wydarzenia rozbiorów Rzeczypospolitej, a następnie tragedię powstań oraz deklaracje zwykłych mieszkańców, gotowych oddać wszystko co mają dla swojej Ojczyzny. Ubrana w piękną białą suknię z czerwonymi elementami Polska podziękowała swoim obywatelom, a wysiłki nie poszły na marne - udało się odzyskać niepodległość.

Symbolicznie Polska zdmuchnęła świeczkę na torcie przygotowanym dzięki uprzejmości Cukierni A. Lisiak U Kamilka. Tort odnalazł się świetnie wśród przepięknych dekoracji przygotowanych przez p. Beatę Jagodzińską. Wydarzenie w tej formie nie byłoby możliwe do realizacji bez uprzejmości p. Piotra Trybusia, który nagrał oba wydarzenia, umożliwiając ich udostępnienie pozostałym klasom, nieuczestniczącym w nim na żywo. Za przygotowanie ciast dla Polski dziękuję także p. Śniegockim, p. Jenek i p. Tomala, a moim Wychowankom i klasie 7a dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie Akademii oraz odwagę, z którą podjęliście się tego zadania.

Szymon Ryster

Niepodległa