Międzynarodowy Dzień Kropki w SP Rokietnica

Utworzono dnia 22.09.2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Nasza szkoła nie pozostała z tyłu i również zorganizowała wiele ciekawych aktywności dla dzieci - efekty klas: 3d, 4c i 1j można podziwiać w galerii poniżej.

Jaka jest historia Międzynarodowego Dnia Kropki? Zapraszamy do krótkiej lektury:

"Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Dlatego przygotowałam dla Was kilka inspiracji do różnorodnych działań, które możecie zrealizować razem z dziećmi w domu, przedszkolu lub szkole"
Źródło: https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/09/miedzynarodowy-dzien-kropki/

GALERIE: