Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych!

Utworzono dnia 05.06.2019

Zbliża się koniec roku szkolnego i tym samym nadchodzi czas podsumowań.

W tym roku szkolnym wielu uczniów podjęło się wyzwania jakim były konkursy wojewódzkie. Kilku z nich przeszło etap szkolny kwalifikując się do etapu rejonowego. Niektórym z nich niewiele zabrakło, aby znaleźć się w etapie wojewódzkim. Są tacy uczniowie, którzy byli bardzo blisko uzyskania tytułu LAUREATA.

Zmagania w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym zakończyły się  uzyskaniem tytułu FINALISTY dla czterech uczniów z naszej szkoły, a są to: Jan Łuczka z klasy 8f (SP), Karol Okoń z klasy 8c (SP), Wojciech Żywanowski z klasy 8f (SP) oraz Mikołaj Just z klasy 3e (gimnazjum). Tytuł finalisty daje uczniowi kilka cennych punktów do szkoły średniej.

Przypomnijmy, iż w zeszłym roku szkolnym 2017/2018 tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobył Filip Narożniak – obecnie uczeń klasy 8a (SP), który w tym roku dostał się do II etapu XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów. Tytuł laureata daje Filipowi 100% z matematyki na egzaminie ósmoklasisty oraz pierwszeństwo w wyborze szkoły średniej.

Do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakwalifikował się Franciszek Lis z klasy 8a (SP), który został FINALISTĄ tego konkursu. Warto dodać, że w tym roku szkolnym konkurs ten został przeprowadzony w zupełnie w nowej formule, więc tym większe gratulacje dla Franka. Franek uzyskał już wcześniej tytuł LAUREATA w konkursie z przyrody (w r.szk. 2016/2017) i dzięki temu ma pierwszeństwo w wyborze szkoły średniej.

Laureatom i Finalistom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych.

Dumni nauczyciele:

Alicja Dworak – nauczyciel geografii,
Violetta Cymerys, Aleksandra Okpisz, Katarzyna Proniewicz-Bettin, Żaneta Przebierała – nauczyciele matematyki

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.