II edycja szkolnego budżetu obywatelskiego

Utworzono dnia 12.11.2021

II edycja szkolnego budżetu obywatelskiego w naszej szkole

W minionym tygodniu w ramach II edycji szkolnego budżetu obywatelskiego cała społeczność szkolna, nauczyciele i uczniowie klas 4-8 mogli zgłaszać swoje pomysły (do 1000 zł), które według ich samych służyłyby całej szkole. Wśród projektów znalazły się zarówno takie, które rozwijały ich zainteresowania i wiedzę (m.in. doposażenie żaglówki dla Szkolnego Koła Żeglarskiego, projekt podstaw Arduino, zestaw do nauki konstruowania podstawowych obwodów elektrycznych, karty Dixit) jak i takie, które stawiały na pragmatyzm i były próbą wprowadzenia zmian w szkolnej przestrzeni (grafiki z grzbietami książek na szkolnych szafkach).

Głosowanie zostało przeprowadzone w zdalnej formie. Zwycięskim projektem okazał się pomysł Amelii Wojteckiej z klasy 8g – zakup stołu do cymbergaja.

Wszystkim wnioskodawcom gratulujemy pomysłów. Cieszymy się, że akcja spotkała się z zainteresowaniem. Z pewnością była to dla naszych uczniów lekcja tego, jak korzystać ze swoich praw, aby służyć innym i zmieniać swój lokalny świat na lepszy.

Aktualna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest elementem przedsięwzięcia pt. „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ewa Bielska-Urbaniak

opiekun Szkolnego Klubu Młodego Obywatela