"Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych"

Utworzono dnia 02.04.2019

"Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych"

W czasie kiedy wokół nas przyroda budzi się do życia, nabieramy chęci do wszelkich zmian związanych z naszym sposobem bycia, zachowaniem, wyglądem .Nie możemy jednak pominąć wpojonych w nas wcześniej ZASAD DOBREGO WYCHOWANIA, które towarzyszą nam już od najwcześniejszych lat życia- stanowią one bowiem element wychowania każdego człowieka.

O dobrych manierach przypomniała  nam Pani Ania J., która w dniach  od 18  do 20 marca gościła w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy . Programem zostały objęte wszystkie klasy pierwsze i jedna druga.

Zajęcia te stały się  niezwykłą przygodą, na którą zaprosił uczniów, wół Hektor oraz jego przyjaciele- bohaterowie książeczki "Hektor i przyjaciele. Savoir-vivre dla najmłodszych".

Zwierzęta te, „mieszkają” w Muzeum w Szreniawie koło Poznania, doskonale znają zasady savoir-vivre. Podczas lekcji dzieci zapoznały się między innymi z takimi zagadnieniami jak: powitanie i pożegnanie, pierwszeństwo przy wchodzeniu, przedstawianie, rozmowa, uprzejmość wobec osób niepełnosprawnych czy odpowiednie zachowanie się przy stole.

Podsumowaniem zajęć, był wspólnie wykonany plakat z  Zasadami dobrego zachowania przez  każdą z  klas.

Wszyscy uczestnicy zajęć, którzy dołączyli do grona przyjaciół Hektora, otrzymali imienny , pamiątkowy dyplom oraz książeczkę o przygodach Hektora.

Miejmy nadzieję, że dzieci spostrzegą dobre wychowanie , nie jako sztuczne wyuczone zasady lecz życzliwy stosunek do każdego człowieka.

Anna Smólska-Rodziejczak

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.