CodeWeek 2021

Utworzono dnia 27.10.2021
W 2021 roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się w dniach od 9 do 24 października.
Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
Uczniowie klas od 4 do 6 na zajęciach z informatyki uczyli się kształtowania umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Na przygotowanej trasie Ozobot musiał pozbierać bohaterów wiersza Jana Brzechwy zachowując kolejność ich występowania w utworze. Używali odpowiednich kodów, zamalowując puste miejsca na trasie. Zadanie rozwijało miękkie kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów).
Uczniowie klas 7 i 8 poznali środowisko programistyczne ​www.ozoblockly.pl​. Uczniowie omawiali pojęcie algorytmu, potrafili zaprogramować Ozobota tak, aby wykonał sekwencyjnie ruchy z wykorzystaniem bloku decyzyjnego. Zdjęcia z zajęć dostępne w galerii poniżej.

Zespół Administracyjno-Informatyczny
Koordynator projektu: Jadwiga Gąska

CodeWeek 2021

Utworzono dnia 27.10.2021, 21:27

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.