Koło Caritas

Działalność w Szkolnym Kole Caritas uczy i wychowuje, kształtując wyobraźnię miłosierdzia. Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się. Uczy też umiejętności współpracy i odpowiedzialności społecznej, rozwija inicjatywę, pozwala pomnażać swoje talenty i realizować pomysły.

Co roku uczniowie zrzeszeni w SKC naszej Szkoły organizują Kiermasze Świąteczne, a zdobyte środki finansowe przekazują na pomoc najbiedniejszym rodzinom.
Organizujemy i włączamy się w  akcje charytatywne - zbiórki konkretnych artykułów dla potrzebujących.
W ubiegłym roku szkolnym zbiórka dla Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie, w którym przebywają dzieci.