Jump On Board - JOB

Nowy projekt Erasmus + w naszej szkole

"Jump on Board- JOB!"

1 września 2019 roku, z początkiem bieżącego roku szkolnego, rozpoczął się  w naszej szkole nowy projekt sponsorowany ze środków Unii Europejskiej . Tytuł projektu to "Jump on Board- JOB", czyli "Wskakuj na pokład". Biorą w nim udział trzy szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w  Rokietnicy, Schule am  Meer w Travemünde-Luebeck  (Niemcy) oraz w Hemnes  Sentralskole w Hemnesberget (Norwegia). Działania rozłożone są na dwa lata, od 1 września 2019r. do 31 sierpnia 2021roku.

Projekt został zaplanowany mając na uwadze problemy młodzieży w Europie związane z  realizowaniem  własnych marzeń i planów zawodowych, włączając  liczne  trudności z wyborem właściwych szkół oraz okazjonalnie porzucanie procesu edukacji.

Mamy nadzieję zaangażować jak największą ilość uczniów z naszej szkoły w kontaktowanie się z uczniami z partnerskich szkół. Będą oni używać wspólnej strony internetowej do przedstawienia siebie, szkoły, środowiska lokalnego i wszelkich tematów wspólnych dla młodzieży. Językiem komunikacji będzie naturalnie język angielski, ponieważ uczniowie wszystkich szkół uczą się właśnie tego języka od najmłodszych lat.

Częścią projektu będzie przyjęcie uczniów z Niemiec i Norwegii w naszej szkole, oraz domach, już w lutym 2020 (17- 21.02).  Opieka nad gośćmi, uczestniczenie z nimi w różnych aktywnościach, ćwiczeniach i lekcjach w szkole, goszczenie ich w swoich domach, dadzą możliwość używania języka angielskiego w naturalnych sytuacjach, a także zaprzyjaźnienia się nawet na całe życie.

Uczniowie będą także mieli możliwość wyjechania do szkół w Travemünde i Hemnesberget, poznanie tamtejszych społeczności szkolnych, zwyczajów i tradycji.

Regularna współpraca i kontakt, a także wizyty, przybliżyć mają wszystkim uczniom inne kultury, podzielenie się dobrymi praktykami między szkołami i otworzyć horyzonty jeśli chodzi o europejskie możliwości.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW  NAUCZYCIELI DO WSPÓŁPRACY!

JOB: luty 2020

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.