Myślę (pozytywnie) więc jestem - blog

W marcu 2020r. gdy została ogłoszona “narodowa kwarantanna” i wszyscy w trosce o siebie i najbliższych pozostaliśmy w domu przyszedł czas na zmierzenie się z nowymi wyzwaniami i zaadaptowaniem się do wielu ograniczeń, które w tym czasie zostały nałożone.

Z pytania “Co robić, aby nie tylko jakoś przetrwać te dni, ale przekłuć je w wartościowy czas?” zrodziła się inicjatywa wsparcia całej społeczności szkolnej w cyberświecie.

Blog Myślę (pozytywnie) więc jestem :)

jest naszą odpowiedzią na obserwowaną potrzebę wsparcia tych, którzy chcą zadbać o zdrowie psychiczne swoje i bliskich oraz wzmocnić pewność siebie.

Nie jest tajemnicą, że osoby w dobrostanie psychicznym łatwiej radzą sobie z trudnymi, nieprzewidywanymi sytuacjami czy ograniczeniami płynącymi z zewnątrz. Dlatego nasze posty mają na celu inspirowanie i motywowanie uczniów, rodziców i nauczycieli do pozytywnego działania mimo trudnych warunków oraz udzielania wsparcia psychologicznego i pedagogicznego z zakresu:

• Technik uczenia się,
  • Wsparcia szczególnie uczniów klas ósmych przed egzaminami,
  • Problematyki zdrowia psychicznego,
  • Radzenia sobie z emocjami,
  • Wzmacniania kompetencji  emocjonalno - społecznych uczniów,
  • Wzmacniania kompetencji wychowawczych rodziców,
  • Radzenia sobie w sytuacji izolacji społecznej oraz organizacji czasu pracy/nauki w okresie pandemii,
  • Podtrzymywania tradycji (Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca),
  • Pielęgnowania wartości takich jak życzliwość, optymizm, przyjaźń, wdzięczność,
  • Uświadamiania i uwrażliwiania na potrzeby innych,
  • Informowania o możliwych miejscach i sposobach reagowania na niepożądane zjawiska np. przemoc.

Mamy nadzieję, że znajdziecie tu inspiracje i motywację do pozytywnego działania :)

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco bloga www.myslepozytywniewiecjestem.blogspot.com
i strony na Facebooku FB - BLOG

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.